راهنمای نگهداری مبلمان باغی و مبلمان ویلایی

 

ما در صنایع ترنج سبز سعی کرده ایم تا در این مقاله به مهم ترین راهکار های نگهداری و مراقبت از انواع مبلمان باغی و مبلمان ویلایی بپردازیم.

انواع مبلمان باغی که این مقاله در مورد آنها کاربرد دارد عبارتند از : نیمکت باغی، نیمکت پارکی، نیمکت مجتمع تجاری، میز تاشو بالکن و صندلی تاشو بالکن، انواع میز و صندلی بالکن، سطل زباله باغی و سطل زباله پارکی، مبلمان کنار استخر، تخت کنار استخر ، فلاور باکس و …

  • در زمانی که از مبلمان باغی استفاده نمی کنید روی آنرا با کاور مناسب بپوشانید .

اگر مبلمان ویلایی در زیر آلاچیق قرار دارد استفاده از کاور پلاستیکی کافی است اما اگر در فضای کاملا باز قرار دارد نظیر محوطه ویلا یا محوطه روف گاردن حتما از کاور برزنتی پارچه ای استفاده کنید. اگر در فصل زمستان امکان انتقال به انباری را ندارید از پارچه های ضد آب فراموش نکنید.

 

  • مراقبت در برابر خراشیدگی رنگ مبلمان باغی

مبلمان باغی از یک فریم فلزی و یک رویه چوبی (یا پارچه ای) تشکیل شده است.

فریم فلزی برای جلوگیری از زنگ زدگی با رنگ کوره ای الکترواستاتیک پوشش داده می شود. بطور استاندارد ضخامت این لایه رنگ برابر 80 میکرون است. اگر این لایه توسط اشیا تیز و برنده خراشیده و از بین برود، رطوبت ناشی از برف و باران در تماس مستقیم با فلز آهن قرار گرفته و در میان مدت منجر به زنگ زدگی میشود.

همچنین رویه چوبی انواع مبلمان ویلایی با رنگ مخصوص فضای باز با خاصیت Anti UV پوشش داده میشود که خراشیدن آن علاوه بر آسیب به چوب زیبایی ظاهری مبلمان فضای باز را تحت تاثیر قرار می دهد.

تولید مبلمان باغی
  • تماس انواع مبلمان ویلایی با مواد قلیایی و اسیدی

از ریختن مایعات قلیایی و اسیدی روی مبلمان باغی پرهیز کنید . در صورت ریختن چای ویا قهوه سریعا با یک دستمال تنظیف مرطوب آنرا کالا پاک کرده و خشک نمایید.

  • انبار کردن مبلمان فضای باز

بهتر است در اوقاتی از سال که از مبلمان ویلایی استفاده نمی کنید نظیر فصل زمستان، آنرا به فضای مسقف با تهویه مناسب منتقل کنید.

تهویه مناسب سبب کاهش درصد رطوبت محیطی شده و احتمال زنگ زدن مبلمان باغی فلزی را کاهش می دهد.

  • رنگ آمیزی مجدد مبلمان باغی

در انواع مبلمان باغی که در آنها از چوب ترمو استفاده شده است نظیر فلاور باکس، نیمکت باغی و مبلمان کنار استخر توصیه می گردد هر 2 تا 3 سال یکبار رنگ چوب تجدید شود.

اگر فریم فلزی نیاز به تجدید رنگ دارد، هرگز بصورت دستی یا قلم مو آنرا رنگ نکنید. حتما با تولید کننده مبلمان باغی تماس بگیرید و بخواهید آنرا مجدداً در کارخانه و تحت شرایط استاندارد با رنگ کوره ای الکترواستاتیک پوشش دهند.

  • هرگاه برای حفظ زیبایی بصری مبلمان باغی نیاز به تمیز کردن گرد و خاک روی آن باشید ما در صنایع ترنج سبز صرفا استفاده از آب شرب و دستمال تنظیف نرم را توصیه میکنیم.
نیمکت های مجتمع تجاری مروارید در جزیره کیش
میز و صندلی تاشو چرخ دار 4 نفره ایکیا، میز صندلی تاشو 4 نفره، میز صندلی بالکن، میز و صندلی تراس، میز و صندلی کمجا
  • اگر از آتشدان باغی در طراحی و اجرا محوطه سازی ویلا یا تراس گاردن بهره برده اید، حتما در مواقعی که خاموش هستند از بسته بودن شیر گاز مطمئن شوید.
  • مخزن سطل زباله باغی را در فواصل زمانی منظم خالی کنید تا محل تجمع حشرات و حیوانات موذی نشود.
5/5 - (4 امتیاز)