::  فلاور باکس چوبی و فلاور باکس فلزی بعنوان بخشی از مبلمان فضای باز در محوطه سازی باغ ویلا، بام سبز و روف گاردن بکار می رود.  ::

هر فضایی قابلیت زیبا و دلنشین شدن را دارد فقط کافیست بدانیم چطور از معیارهای اصولی در کنار کمی ذوق و سلیقه استفاده کنیم تا به یک محیط دلخواه برسیم.

مبلمان فضای باز عناصر مختلفی دارد که عبارتند از: نیمکت باغی، سطل زباله باغی، انواع مبلمان کنار استخر، میز ناهار خوری، آتشدان فضای باز و فلاور باکس

براساس فلسفه معماری سبز و معماری پایدار، یکی از قواعد اصلی در چیدمان دکوراسیون هر محیطی ایجاد یک فضای سبز با استفاده از پوشش گیاهان مناسب برای فضای داخلی یا گیاهان مناسب برای فضای باز ( محوطه ، روف گاردن، بام سبز، باغ بام، تراس سبز ) است.

 

نقش فلاور باکس در دیزاین دکوراسیون

نقش و تاثیر انواع فلاور باکس بر محیط و انسان های اطراف خود از 2 جنبه ی مهم قابل بیان است:

 • تاثیری که چیدمان فلاور باکس، گیاه و معماری سبز در محل کار بر روی کسب و کار میگذارد اول بر روی خود ما و پرسنل محل کار است؛ زیرا تولید اکسیژن فعال کرده و انرژی کاری افراد را بالا می برد و به پرسنل روحیه می بخشد، سبب حفظ آرامش در ایشان شده و نهایتا راندمان کاری را ارتقا می دهد.
 • تاثیری که فلاور باکس در افراد استفاده کننده، مراجعه کنندگان و در برخی پروژه ها در جذب مشتری دارد. حس خوبی که از وارد شدن به یک محیط گیاهی سرسبز، شیک و مدرن در انسان به وجود می آید باعث می شود تا تمایل به تعامل مثبت و همگرایی در افراد افزایش یابد.

فلاور باکس چیست؟

هر گیاهی برای ادامه روند رشد و سرسبزی خود به یک مکان مناسب و بستر کشت احتیاج دارد. این بستر کشت از قراردادن گیاه در یک گلدان با ابعاد متناسب حاصل میشود. به این گلدان اصطلاحا ” فلاور باکس ” گویند.

انواع فلاور باکس از جهت موقعیت قرار گیری:

 • فلاور باکس زمینی

یکی از پر طرفدارترین انواع فلاور باکس ها، فلاورباکس زمینی است. این مدل فلاورباکس در سایز های متوسط و بزرگ ساخته میشوند و روی زمین قرار داده می شوند. همچنین از تلفیق یک فلاور باکس زمینی در کنار یک نیمکت مدل های بسیار زیبا و مدرن برای نیمکت مجتمع تجاری ساخته می شود. این مدل فلاور باکس ها در کنار انواع مبلمان باغی کمک زیادی به زیبایی محیط می کنند.

 • فلاور باکس دیواری

فلاورباکس دیواری بر روی یکی از دیوار های محیطی که بهترین منظر را دارد نصب می شوند. فلاور باکس دیواری معمولا شامل یک پس زمینه پرچین مانند طرحدار افقی یا مورب از جنس چوب ترموود یا چوب پلاست است و تعدادی مخزن فلاورباکس در روی آن نصب می شوند. این فلاور باکس ها در اشکال مربعی یا مستطیلی هستند و سایز آنها با توجه به گیاهی که در فلاور باکس قرار است تعبیه شود مشخص می شود. اغلب فلاور باکس دیواری را در تراس سبز و بالکن سبز اجرا می کنند. بدلیل اینکه فلاورباکس دیواری فضای کمی را اشغال می کند گزینه مناسبی برای تراس سبز کوچک و تراس سبز ( بالکن سبز ) جمع و جور است.

 • فلاور باکس معلق ( آویز )

فلاورباکس آویز بوسیله یک پایه فلزی به دیوار یا نرده یا جان پناه تراس سبز متصل می شود.اغلب این مدل فلاور باکس در نمای ساختمان مورد استفاده است. در مخزن فلاورباکس می توان گلدان پلاستیکی قرار داد.

انواع فلاور باکس از نظر جنس چیست؟

 • فلاور باکس فلزی

فلاور باکس فلزی از ورق های فولادی ساخته می شوند. در فلاور باکس فلزی می توان بوسیله دستگاه اتوماتیک و دقیق CNC طرح های سفارشی را روی ورق فولادی بدنه ی فلاورباکس پیاده سازی کرد.

مثلا می توان لوگو شرکت یا مجتمع تجاری یا مرکز خرید را طراحی و تعبیه نمود. همچنین می توان نمای فلاور باکس فلزی را نورپردازی نمود.

این مدل فلاورباکس ها معمولا از نوع زمینی و مناسب پروژه های لوکس هستند مثل لابی هتل ، محوطه رستوران و کافی شاپ های لوکس. علاوه بر این فلاورباکس فلزی برای چیدمان دکور و در کنار تخت کنار استخری در محوطه سازی ویلا بسیار مناسب است.

برای محافظت بیشتر یک لایه مقاوم به خوردگی در جداره داخلی فلاورباکس فلزی قرار داده میشود. این لایه می تواند از پلیمر های مخصوص و در مواردی از جنس عایق ایزوگام باشد.

صنایع ترنج سبز بصورت تخصصی انواع فلاور باکس فلزی را در سایزهای مختلف و اشکال متنوع طراحی و تولید می نماید.

بیشتر بخوانید: بررسی مشخصات و قیمت خرید فلاورباکس فلزی مدل سایان

 • فلاور باکس چوبی

فلاور باکس چوبی را می توان از انواع مختلف چوب ساخت. نوع چوبی که مصرف میشود در کاربری فلاورباکس بسیار مهم است. مثل چوب ترمو، چوب روسی، چوب پلاست.

فلاورباکسی که از چوب روسی ساخته میشود را نباید در محیط بیرون قرار داد زیرا بسرعت خراب میشود. همچنین فلاورباکس چوبی در برابر رطوبت خاک بسیار ضعیف است بنابراین باید حتما داخل آنرا ایزولاسیون رطوبتی کرد که امری هزینه بر است و کثیفی فراوان دارد. بعنوان یک راهکار می توان داخل فلاورباکس چوبی را فایبرگلاس کشید.

چوب ترموود بهترین متریال برای ساخت فلاور باکس چوبی روف گاردن، بام سبز و تراس سبز است. زیرا این نوع چوب در برابر شرایط جوی مختلف در کارخانه مقاوم سازی شده است.

فلاورباکس چوبی را در سایز های مختلف از کوچک تا بسیار بزرگ و چند متری می توان ساخت. برای سفارش ساخت آن می توانید با مرکز خرید فلاور باکس در تهران تماس بگیرید.

وجود چوب در فلاور باکس محیط شما را بسیار گرم می کند و از دید معماران داخلی، سنت را در کنار مدرنیته قرار می دهد.

 • فلاور باکس سنگی

فلاور باکس سنگی صرفا مناسب فضای بیرونی و دکوراسیون محوطه است و به ندرت در دکوراسیون داخلی معماری سبز استفاده میشود. زیرا سنگ از لحاظ معماری طبعی سرد دارد و مناسب مبلمان دکوراسیون داخلی نیست.

فلاور باکس سنگی در اشکال مربعی، مستطیلی ساخته و آب بند می شود.

 • فلاور باکس پلاستیکی

ارزان ترین نوع فلاورباکس و گلدان است. اما در مقابل ظاهر و جلوه خاصی هم ندارد. در پروژه های لوکس و هتل ها این مدل فلاورباکس را داخل فلاورباکس چوبی ویا فلاور باکس فلزی قرار می دهند تا ظاهری شیک داشته باشد.

برخی مدل های گلدان پلاستیکی را می توان روی نرده و لبه تراس سبز قرار داد.

سایز گلدان پلاستیکی از خیلی کوچک برای کاشت کاکتوس تا خیلی بزرگ برای کاشت درختچه است.

 • فلاور باکس ترکیب چوب و فلز

فلاور باکس چوب و فلز پرطرفدار ترین مدل فلاور باکس در بین مهندسین دکوراسیون داخلی است زیرا هم مدرن است هم ظاهر بسیار حرفه ای و جذابی دارد. شاسی و پایه ها ی این مدل فلاور باکس از فلز فولاد است و بدنه فلاورباکس از جنس چوب یا چوب پلاست است.

ترکیب این دو متریال که مکمل هم هستند در پروژه های رستوران و کافی شاپ متداول است. همچنین بدلیل استحکام بالای فلز فولاد در اجرای روف گاردن، بام سبز و تراس سبز پروژه های شخصی هم توصیه می شود.

بیشتر بخوانید: مشخصات و قیمت خرید فلاورباکس چوب و فلز مدل شقایق 

در پروژه های شخصی با توجه به ملاحظات اقتصادی و فنی از دو گزینه چوب ترمو یا چوب پلاست استفاده میشود ولی در پروژه هایی که فقط هزینه برای کارفرما مهم است یا دکوراسیون موقتی است از چوب روسی هم می توان استفاده کرد.

فلاور باکس چوب و فلز را می توان در سایزهای متوسط تا سایزهای خیلی بزرگ ساخت.

شکل هندسی فلاورباکس چوب و فلز دارای تنوع بسیار زیادی است. می توان آنها را در اشکال مربع، مستطیل ، دایره، حجم های هندسی 3 بعدی و …. ساخت.

صنایع ترنج سبز بصورت تخصصی انواع فلاور باکس چوب و فلز را در سایزهای مختلف و اشکال متنوع می سازد و تولید می نماید.

فلاور باکس های تولید شده درصنایع ترنج سبز را میتوان با فلز آلومینیوم و یا فولاد گرید ST37 سفارش داد.

نکته مهم: در تولیدات ما بدلیل مدولار بودن اجرا روف گاردن نیازی به اجرا لایه های مختلف ایزولاسیون رطوبتی نیست.

فلاور باکس در چه فضا هایی کاربرد دارد؟

 • فلاورباکس در روف گاردن و بام سبز

 • فلاورباکس در تراس سبز و بالکن سبز

 • فلاورباکس در لابی هتل و ورودی هتل ها

 • فلاورباکس در راهرو مجتمع تجاری و المان مکمل نیمکت ها

 • فلاورباکس در محوطه ویلا

 • فلاور باکس در چیدمان با مبلمان کنار استخر

 • فلاور باکس در دکوراسیون رستوران معتبر و مشهور تهران و مشهد

 • فلاور باکس در کافی شاپ

نحوه ساخت فلاور باکس چگونه است؟

 • اجرای فلاور باکس در پشت بام

روف گاردن و باغ بام امروزه بسیار رواج پیدا کرده و مورد توجه مالکان ساختمان و معماران است. دو روش عمده برای ایجاد فضای سبز در پشت بام و اجرای فلاوربکس پشت بام وجود دارد.

الف) روف گاردن گسترده       ب) روف گاردن مدولار

اجرای روف گاردن گسترده بدلیل ضعف پیمانکاران و همچنین لایه بندی هایی که دارد و کشور از لحاظ واردات لایه های اصلی کفسازی روف گادن تحریم است دارای مشکل اجرایی است.

در سبک روف گاردن مدولار ، فلاورباکس بصورت پیش ساخته و در محل کارگاه صنایع ترنج سبز ساخته می شوند و به محل پروژه منتقل می گردند. قبل از ساخت فلاور باکس ها، تمامی ابعاد در محل برداشت می گردد تا گلدان ها و فلاورباکس ها دقیقا در محل جانمایی شده قرار گیرند.

به سبب ساخت فلاورباکس ها در محل کارگاه صنعتی دقت و تمیزی کار بسیار بالاتری را خواهیم داشت. فلاور باکس و گلدان چوبی از عناصر اصلی بام سبز و باغ بام مدولار است.

در یک بام سبز مدولار استاندارد، مجموعه ای از فلاور باکس ها در طرح ها و اندازه های مختلف در کنار یکدیگر جانمایی می شوند به نحوی که در پایان یک فضای سبز یکپارچه و دلنواز ایجاد شود.

 • اجرای فلاور باکس دکوراسیون داخلی

صنایع ترنج سبز بصورت سفارشی در رنگ های مختلف و اشکال متنوع هندسی و پس از انجام مشاوره رایگان با کارفرما و مهندسین معمار، فلاورباکس مناسب هر پروژه را می سازد.

 

آیا صنایع ترنج سبز تولیدکننده فلاور باکس است؟

بله صنایع ترنج سبز تولید کننده تخصصی انواع فلاور باکس چوبی، فلاور باکس فلزی و ترکیب چوب و فلز در اشکال مختلف و سایزهای متنوع است.

ویژگی متمایز فلاور باکس های ساخت ترنج سبز چیست؟

دارای سیستم زهکش داخلی در فلاور باکس برای خروج آب مازاد گیاه

دقت در ساخت و رعایت جزییات طبق استاندارد

ساخت تماما صنعتی و جوشکاری به روش TIG

استفاده از رنگ چوب اروپایی Anti UV

نحوه سفارش فلاور باکس چگونه است؟

در سفارش های استاندارد ابتدا مدل موردنظرتان را از وبسایت ترنج سبز انتخاب می کنید سپس در واتساپ پیام می دهید تا پیش فاکتور برایتان ارسال شود. با تایید آن و واریز پیش پرداخت کار ساخت فلاور باکس ها شروع میشود. پس از آماده سازی در موقع مقرر و تسویه مابقی مبلغ فاکتور ، محوله فلاورباکس ها به آدرس شما حمل و تحویل میشود.

بیشتر بخوانید: راهنمای سفارش و خرید اینترنتی فلاورباکس

نحوه خرید و ارسال فلاور باکس در تهران چگونه است؟

تحویل سفارش فلاور باکس در تهران و سایر شهرهای کشور از طریق باربری انجام میشود.

نحوه خرید و ارسال فلاور باکس در مشهد چگونه است؟

تحویل سفارش فلاور باکس در مشهد از طریق باربری درون شهری انجام میشود. همچنین می توانید با مراجعه حضوری سفارش تان را تحویل بگیرید.

چه گیاهانی را می توان در فلاور باکس کاشت؟

انواع گیاهان آپارتمانی را می توان در فلاور باکس چوبی و یا فلاور باکس گالوانیزه سایز متوسط کاشت. همچنین درختچه های تا ارتفاع 2 متر را می توان در فلاور باکس های روف گاردن براحتی کاشت.

گل های تزیینی را می توان در فلاور باکس دیواری برای تراس سبز کاشت.

قیمت فلاور باکس چقدر است؟

مشخصات کامل و لیست قیمت خرید انواع فلاور باکس را اینجا ببینید. قیمت فروش فلاور باکس با توجه به سایز و جنس آن تعیین می شود.

5/5 - (52 امتیاز)