فلاور باکس

::  فلاور باکس و گلدان چوبی همراه المان های دکوراسیون دیگری نظیر دیوار سبز، آبنما ، آلاچیق چوبی مدرن در محوطه سازی بام سبز و روف گاردن بکار می روند.  ::

هر فضایی قابلیت زیبا و دلنشین شدن را دارد فقط کافیست بدانیم چطور از عوامل اصولی در کنار کمی ذوق و سلیقه استفاده کنیم تا به یک محیط دلخواه برسیم.

براساس فلسفه معماری سبز و معماری پایدار ، یکی از قواعد اصلی در دکوراسیون هر فضایی ایجاد یک  فضای سبز با استفاده از پوشش گیاهان مناسب برای فضای داخلی یا گیاهان مناسب برای فضای باز ( محوطه ، روف گاردن، بام سبز، باغ بام، تراس سبز ) است.

وجود فلاور باکس به دو جهت دارای اهمیت است.

 • تاثیری که چیدمان فلاور باکس ، گیاه و معماری سبز در محل کار بر روی کسب و کار میگذارد اول بر روی خود ما و پرسنل محل کار است زیرا تولید اکسیژن فعال کرده و انرژی کاری افراد را بالا می برد و به پرسنل روحیه می بخشد، سبب حفظ آرامش در ایشان شده و نهایتا راندمان کاری را ارتقا می دهد.
 • تاثیری که فلاور باکس در افراد استفاده کننده، مراجعه کنندگان و در برخی پروژه ها در جذب مشتری دارد. حس خوبی که از وارد شدن به یک محیط گیاهی سرسبز، شیک و مدرن در انسان به وجود می آید باعث می شود تا تمایل به تعامل مثبت و همگرایی در افراد افزایش یابد.

فلاور باکس چیست؟

هر گیاهی برای ادامه روند رشد و سرسبزی خود به یک مکان مناسب و بستر کشت احتیاج دارد. این بستر کشت از قراردادن گیاه در یک گلدان با ابعاد متناسب حاصل میشود. به این گلدان اصطلاحا ” فلاور باکس ” گویند.

انواع فلاورباکس از جهت موقعیت قرار گیری:

 • فلاور باکس زمینی

یکی از پر طرفدارترین انواع فلاور باکس ها، فلاورباکس زمینی است. این مدل فلاورباکس در سایز های متوسط و بزرگ ساخته میشوند و روی زمین قرار داده می شوند. همچنین از تلفیق یک فلاور باکس زمینی در کنار یک نیمکت مدل های بسیار زیبا و مدرن برای نیمکت مجتمع تجاری ساخته می شود. این مدل فلاور باکس ها کمک زیادی به زیبایی محیط می کنند.

 • فلاور باکس دیواری

فلاورباکس دیواری بر روی یکی از دیوار های محیطی که بهترین منظر را دارد نصب می شوند. فلاور باکس دیواری معمولا شامل یک پس زمینه پرچین مانند طرحدار افقی یا مورب از جنس چوب ترموود یا چوب پلاست است و تعدادی مخزن فلاورباکس در روی آن نصب می شوند. این فلاور باکس ها در اشکال مربعی یا مستطیلی هستند و سایز آنها با توجه به گیاهی که در فلاور باکس قرار است تعبیه شود مشخص می شود. اغلب فلاور باکس دیواری را در تراس سبز و بالکن سبز اجرا می کنند. بدلیل اینکه فلاورباکس دیواری فضای کمی را اشغال می کند گزینه مناسبی برای تراس سبز کوچک و تراس سبز ( بالکن سبز ) جمع و جور است.

 • فلاور باکس معلق ( آویز )

فلاورباکس آویز بوسیله یک پایه فلزی به دیوار یا نرده یا جان پناه تراس سبز متصل می شود. این مدل فلاور باکس اغلب در نمای ساختمان مورد استفاده است. در مخزن فلاورباکس می توان گلدان پلاستیکی قرار داد.

انواع فلاور باکس از نظر جنس چیست؟

 • فلاور باکس فلزی

فلاور باکس های فلزی از ورق های فولادی ساخته می شوند. در فلاور باکس فلزی می توان بوسیله CNC طرح های سفارشی را روی ورق فولادی بدنه ی فلاورباکس پیاده سازی کرد . مثلا می توان لوگو شرکت یا مجتمع تجاری یا مرکز خرید را طراحی و اجرا کرد. همچنین می توان نمای فلاور باکس فلزی را نورپردازی نمود.

این مدل فلاورباکس ها معمولا از نوع زمینی هستند و مناسب پروژه های لوکس هستند مثل لابی هتل ، رستوران و کافی شاپ های لوکس، همچنین فلاورباکس فلزی برای چیدمان محوطه ویلا بسیار مناسب هستند.

برای محافظت بیشتر یک لایه مقاوم به خوردگی در جداره داخلی فلاورباکس قرار داده میشود.

صنایع ترنج سبز بصورت تخصصی انواع فلاور باکس فلزی را در سایزهای مختلف و اشکال متنوع می سازد و تولید می نماید.

 • فلاور باکس چوبی

فلاور باکس چوبی را می توان از انواع مختلف چوب ساخت. الیته نوع چوبی که مصرف میشود در کاربری فلاورباکس بسیار مهم است.

فلاورباکسی که از چوب روسی ساخته میشود را نباید در محیط بیرون قرار داد زیرا بسرعت خراب میشود. همچنین فلاورباکس چوبی در برابر رطوبت خاک بسیار ضعیف است بنابراین باید حتما داخل آنرا ایزوله رطوبتی کرد که خود هزینه بر است و کثیفی دارد. بعنوان یک راهکار می توان داخل فلاورباکس را فایبرگلاس کشید.

چوب ترموود بهترین متریال برای ساخت فلاور باکس های روف گاردن ، بام سبز و تراس سبز است. زیرا این نوع چوب در برابر شرایط جوی مختلف در کارخانه مقاوم سازی شده است.

فلاورباکس چوبی را در سایز های مختلف از کوچک تا بسیار بزرگ و چند متری می توان ساخت.

وجود چوب در فلاور باکس محیط شما را بسیار گرم می کند و از دید معماران داخلی، سنت را در کنار مدرنیته قرار می دهد.

 • فلاور باکس سنگی

فلاورباکس سنگی صرفا مناسب فضای بیرونی و دکوراسیون محوطه است و به ندرت در دکوراسیون داخلی معماری سبز استفاده میشود. زیرا سنگ از لحاظ معماری طبعی سرد دارد و مناسب فضای داخل نیست.

فلاور باکس سنگی در اشکال مربعی، مستطیلی ساخته و آب بند می شود.

 • فلور باکس پلاستیکی

ارزان ترین نوع فلاورباکس و گلدان است. در مقابل ظاهر و جلوه خاصی هم ندارد. در پروژه های لوکس و هتل ها این مدل فلاورباکس را داخل فلاورباکس چوبی ویا فلاور باکس فلزی قرار می دهند تا ظاهری شیک داشته باشد.

برخی مدل های گلدان پلاستیکی را می توان روی نرده و لبه تراس سبز قرار داد.

سایز گلدان پلاستیکی از خیلی کوچک برای کاشت کاکتوس تا خیلی بزرگ برای کاشت درختچه است.

 • فلاور باکس ترکیب چوب و فلز

فلاور باکس ترکیب چوب و فلز پرطرفدار ترین مدل فلاور باکس در بین مهندسین دکوراسیون داخلی است زیرا هم مدرن است هم ظاهر بسیار حرفه ای و جذابی دارد. شاسی و پایه ها ی این مدل فلاور باکس از فلز فولاد است و بدنه فلاورباکس از جنس چوب یا چوب پلاست است.

ترکیب این دو متریال که مکمل هم هستند در پروژه های رستوران و کافی شاپ متداول است. همچنین بدلیل استحکام بالای فلز فولاد در اجرای روف گاردن ، بام سبز و تراس سبز پروژه های شخصی هم توصیه می شود.

در پروژه های شخصی از چوب ترموود یا چوب پلاست استفاده میشود ولی در پروژه هایی که هزینه برای کارفرما مهم است یا دکوراسیون موقتی است از  چوب روسی هم می توان استفاده کرد.

فلاور باکس چوب و فلز را می توان در سایزهای متوسط تا سایزهای خیلی بزرگ ساخت.

شکل هندسی فلاورباکس چوب و فلز دارای تنوع بسیار زیادیست. می توان آنها را در اشکال مربع، مستطیل ، دایره، حجم های هندسی 3 بعدی و …. ساخت.

صنایع ترنج سبز بصورت تخصصی انواع فلاور باکس ترکیب چوب و فلز را در سایزهای مختلف و اشکال متنوع می سازد و تولید می نماید. فلاور باکس های تولید شده درصنایع ترنج سبز را میتوان با فلز آلومینیوم و یا فولاد سفارش داد.

همچنین بدلیل مدولار بودن روف گاردن نیازی به اجرا لایه های مختلف ایزولاسیون رطوبتی نیست.

فلاور باکس در چه فضا هایی کاربرد دارد؟

 • فلاورباکس در روف گاردن و بام سبز

 • فلاورباکس در تراس سبز و بالکن سبز

 • فلاورباکس در لابی هتل و ورودی هتل ها

 • فلاورباکس در راهرو مجتمع تجاری و المان مکمل نیمکت ها

 • فلاورباکس در محوطه ویلا

 • فلاور باکس در دکوراسیون رستوران معتبر و مشهور تهران و مشهد

 • فلاور باکس در کافی شاپ

نحوه ساخت و اجرای فلاور باکس چگونه است؟

 • اجرای فلاور باکس در پشت بام

روف گاردن و باغ بام امروزه بسیار رواج پیدا کرده و مورد توجه مالکان ساختمان و معماران است. دو روش عمده برای ایجاد فضای سبز در پشت بام و اجرای فلاوربکس پشت بام وجود دارد.

الف) روف گاردن گسترده       ب) روف گاردن مدولار

اجرای روف گاردن گسترده بدلیل ضعف پیمانکاران و همچنین لایه بندی هایی که دارد و کشور از لحاظ واردات لایه های اصلی کفسازی روف گادن تحریم است دارای مشکل اجرایی است.

در سبک روف گاردن مدولار ، فلاورباکس بصورت پیش ساخته و در محل کارگاه صنایع ترنج سبز ساخته می شوند و به محل پروژه منتقل می گردند. قبل از ساخت فلاور باکس ها، تمامی ابعاد در محل برداشت می گردد تا گلدان ها و فلاورباکس ها دقیقا در محل جانمایی شده قرار گیرند.

به سبب ساخت فلاورباکس ها در محل کارگاه صنعتی دقت و تمیزی کار بسیار بالاتری را خواهیم داشت. فلاور باکس و گلدان چوبی از عناصر اصلی بام سبز و باغ بام مدولار است.

در یک بام سبز مدولار استاندارد، مجموعه ای از فلاور باکس ها در طرح ها و اندازه های مختلف در کنار یکدیگر جانمایی می شوند به نحوی که در پایان یک فضای سبز یکپارچه و دلنواز ایجاد شود.

 • اجرای فلاور باکس دکوراسیون داخلی

صنایع ترنج سبز بصورت سفارشی در رنگ های مختلف و اشکال متنوع هندسی و پس از انجام مشاوره رایگان با کارفرما و مهندسین معمار، فلاورباکس مناسب هر پروژه را می سازد.

 

آیا صنایع ترنج سبز تولیدکننده فلاور باکس است؟

بله صنایع ترنج سبز تولید کننده تخصصی انواع فلاور باکس فلزی و ترکیب چوب و فلز در اشکال مختلف و سایزهای متنوع است.

ویژگی متمایز فلاور باکس های ساخت ترنج سبز چیست؟

دارای سیستم زهکش داخلی در فلاور باکس برای خروج آب مازاد گیاه

دقت در ساخت و رعایت جزییات

ساخت تماما صنعتی و جوشکاری به روش TIG

استفاده از رنگ چوب اروپایی Anti UV

نحوه سفارش فلاور باکس چگونه است؟

در سفارش های استاندارد ابتدا مدل موردنظرتان را از وبسایت ترنج سبز انتخاب می کنید سپس در واتساپ پیام می دهید تا پیش فاکتور برایتان ارسال شود. با تایید آن و واریز پیش پرداخت کار ساخت فلاور باکس ها شروع میشود. پس از آماده سازی در موقع مقرر و تسویه مابقی مبلغ فاکتور ، محوله فلاورباکس ها به آدرس شما حمل و تحویل میشود.

نحوه خرید و ارسال فلاور باکس در تهران چگونه است؟

تحویل سفارش فلاور باکس در تهران و سایر شهرهای کشور از طریق باربری انجام میشود.

نحوه خرید و ارسال فلاور باکس در مشهد چگونه است؟

تحویل سفارش فلاور باکس در مشهد از طریق باربری درون شهری انجام میشود. همچنین می توانید با مراجعه حضوری سفارش تان را تحویل بگیرید.

چه گیاهانی را می توان در فلاور باکس کاشت؟

انواع گیاهان آپارتمانی را می توان در فلاورباکس های سایز متوسط کاشت. همچنین درختچه های تا ارتفاع 2 متر را می توان در فلاور باکس های روف گاردن براحتی کاشت.

گل های تزیینی را می توان در فلاورباکس دیواری برای تراس سبز کاشت.

قیمت فلاورباکس چقدر است؟

قیمت فروش فلاور باکس با توجه به سایز و جنس آن تعیین می شود. لیست قیمت ها را در سایت ما را ببینید.