ویژگی های گلدان مناسب برای مجتمع تجاری

ویژگی های گلدان مناسب برای مجتمع تجاری


گلدان مجتمع تجاری

نویسنده : مهندس احسان درباررضوی کارشناس ارشد مهندسی ژئوتکنیک دانشگاه صنعتی شریف

متخصص در زمینه طراحی صنعتی

در طی این نوشته در نظر داریم شما را با پارامترهای مهم در انتخاب گلدان های مجتمع های تجاری آشنا کنیم.

بطور کلی در فضاهای مسقف عمومی از قبیل مراکز تجاری، هتلی و اداری از گلدان های مختلفی برای کشت گباهان زنده استفاده میشود. از این دست میتوان به گلدان های پلاستیکی ( عموما سفید رنگ هستند ) گلدان های سفالی ( البته کمتر دیده میشود ) گلدان های فایبرگلاس و رزینی ، گلدان های بتنی ، گلدان های از جنس ام دی اف و هایگلس ، گلدان های استیل و گلدان های چوبی ترموود ( فلاورباکس ) اشاره کرد.

با توجه به تجربه ای که در رابطه با طراحی و ساخت انواع مدل های گلدان و فلاورباکس برای مجتمع های تجاری داشتم ، در طی زمان متوجه میشدم که بعضی از مدل های گلدانی که برای برخی مجتمع ها طراحی و تولید  کرده بودیم ، به دلایلی مناسب نبوده بعد از مدتی بلااستفاده میشدند. از این رو امیدوارم آنچه را در طی زمان بعنوان تجربه در این زمینه آموختم را در این مقاله در اختیار شما قرار دهم.

عمدتاً هدف از استفاده از گلدان یا فلاورباکس در مجتمع های تجاری، افزایش زمان ماندگاری بازدیدکنندگان است. بدین صورت که فضای داخلی پاساژها و مجتمع های تجاری، طوری طراحی میشوند که با ایجاد جذابیت های مختلف، افراد کمتر احساس خستگی کرده و با دیدن المان هایی تشویق به ادامه بازدید از راهرو ها و ویترین ها شوند.

5 ستاره

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.