مقررات شهرداری برای نصب گلدان و میز در پیاده رو

کافی شاپ که میز و صندلی و گلدان چوبی در پیاده رو قرار داده است فلاورباکس کافی شاپ مدل شقایق، فلاورباکس پیاده رو ، شهرداری مشهد ، ضوابط و دستور العمل بهره برداری از پیاده رو ها و معابر شهری شهرداری مشهد

بهره برداری از پیاده رو با فلاورباکس و میز و صندلی برای کافی شاپ


ضوابط شهرداری برای استفاده اصناف از پیاده رو ( نصب میز و گلدان چوبی )

اگر میخواهین که از پیاده رو روبروی واحد صنفی خود ( رستوران ، کافی شاپ ، فست فود با آبمیوه بستنی فروشی ) به عنوان فضای نشیمن مشتریان و سرو غذا استفاده کنید ؛ میتوانید با چیدمانی از فلاورباکس ( گلدان چوبی ) و میز و صندلی ها ، از این فضای پیاده رو بهره ببرید .

البته لازم هست قبل از خرید گلدان ها و میز و صندلی برای فضای پیاده رو ؛ از مقررات و ضوابط شهرداری مطلع باشید تا دچار ضرر و زیان مالی نشین :

1-1 – ضوابط شهرسازی و ترافیکی

1- مجوز بهره برداری در صورتی صادر می گردد که ایجاد مزاحمت و سد معبر نکرده و مانع رفت و آمد عابرین پیاده نگردد لذا می بایست عرض مفید آزاد پیاده رو پس از اختصاص فضای بهره برداری واحد صنفی متقاضی به اندازه حداقل 5 / 1 متر در مناطق مسکونی و 2 متر در مناطق جهت عبور عابرین پیاده تجاری تامین شود.

شایان ذکر است عدد مذکور در خصوص کلیه معابر صادق نبوده و می بایست به حوزه حمل و نقل فرصت داده شود تا براساس حجم عابر و سطح  سرویس مورد انتظار ، پیشنهاد عرض حداقلی را در معابر با تردد بیشتر در یک جدول ارائه نماید. بدیهی است عرض های ارائه شده از حداقل 5 / 1 متر بیشتر خواهد بود.

تبصره : در صورت وجود دیوار ، جوی ، ردیف درختکاری ، مبلمان شهری و سایر موانعی که مزاحم عبور پیاده ها است می بایست در هر طرف 5 / 0 متر حاشیه در نظر گرفته شود . اگر چنین حاشیه ای در یک طرف وجود ندارد می بایست 5 / 0 متر و اگر در هر دو طرف وجود ندارد 1 متر به حداقل عرض مفید پیاده رو )پس از کسر فضای قابل بهره برداری توسط اصناف(اضافه گردد.

2 -استقرار مبلمان شامل میز و صندلی ، گلدان ، سایبان و …. در مسیرهای دوچرخه ممنوع است . همچنین عرض مسیرهای دوچرخه نمی بایست جزو عرض آزاد پیاده رو در نظر گرفته شود.

3 -استقرار مبلمان در مسیرهای بساوایی نابینایان ممنوع است ولیکن می توان مسیرهای فوق را جزو عرض آزاد پیاده رو در نظر گرفت.

4 -در معابر بزرگراهی و شریانی درجه 1 می بایست جداسازی پیاده روها با جداکننده هایی از قبیل نرده یا پرچین صورت گرفته باشد.

5 -استقرار مبلمان به لحاظ تامین دید، گردش یا دسترسی ، مشکل ایمنی یا ترافیکی ایجاد نکند و می بایست به گونه ای باشد که موجب کاهش مثلث دید تقاطع نگردد.

6 -استقرار مبلمان و فضاسازی پیشنهادی با محل های پارک وسایل نقلیه تداخلی نداشته باشد.

7 -از نصب چراغ هایی با روشنایی خیره کننده که سبب کاهش دید رانندگان می شود جدا خودداری گردد.

8- استفاده از چراغ های چشمک زن ، چراغ های با نورهای لحظه ای خیره کننده یا چراغ های رنگی متحرک یا با شدت رنگ متغیر که از مسیر بزرگراه ها قابل رویت باشد ، غیر مجاز است

.9 -استقرار مبلمان به گونه ای نباشد که به دلیل مکان قرارگیری ، موقعیت ، اندازه ، شکل یا رنگ موجب مسدود کردن ، معیوب کردن ، محو و تضعیف کردن ، مانع شدن یا مغشوش کردن منظر عالیم انتظامی و کنترل ترافیک یا هر عالمت و یا وسیله دیگری شود که توسط نهادهای دولتی و عمومی نصب شده است و همچنین باعث اغتشاش عبور یا اشتباه در هدایت وسایل نقلیه یا عابر پیاده گردد.

10 – استقرار هرگونه مبلمان به گونه ای که تجهیزات شهری مانند پست برق ، کیوسک تلفن ، جدول های کنار معابر ، چراغ های برق ، شیرهای آتش نشانی ، پل ها ، عالیم چراغ های راهنمایی یا عالیم و تابلوهای دیگر را بپوشاند ممنوع است.

11 -از ایجاد اختلاف سطح در طراحی فضا پرهیز شود.

فلاور باکس کافی شاپ مدل مهاب و گلدان چوبی کافی شاپ، ضوابط و دستور العمل بهره برداری از پیاده رو ها و معابر شهری ، پیاده رو کافی شاپ ، فلاور باکس پیاده رو ، فلاور باکس رستوران
فلاورباکس مدل مهاب

1-2ضوابط و استانداردهای طراحی معماری

  • نیمکت و صندلی و میز با رنگ تیره و با قابلیت جمع شدن طراحی شوند.
  • متریال مورد استفاده برای صندلی و نیمکتها چوب، باشد. میزها عالوه بر چوب میتوانند از ام دی اف با روکش چوب ساخته شوند
  • متریال به کار رفته در مبلمان به گونه ای باشد که نظافت آن به آسانی صورت گیرد.
  • هیچ گونه تبلیغات در سایبان و میز و صندلی ها مجاز نیست.
  • سایبانها در نور و روشنایی باید به صورت چتری باشد. متریال سایبانها باید مقاوم در برابر باران و آفتاب باشند. استفاده از سایبانهای پی وی سی توصیه میشود.
  • ارتفاع فالورباکس ها با درختچه 70 و بدون درختچه 50 سانتیمتر باشد و حتما قابلیت جمع آوری داشته باشند. )به صورت دائم طراحی نشوند(
  • استفاده از گل های طبیعی در ترکیب با مبلمان به شرط موقتی بودن انها توصیه می شود. به شکل گالویز، گلدان و …

فلاورباکس های چوبی برای پیاده رو

ما مدلهای متنوعی از گلدان های چوبی را با رعایت ضوابط شهرداری برای استفاده در پیاده رو ها تولید میکنیم که مشخصات و قیمت هر کدام را میتوانید در زیر مشاهده نمائید :

میز و صندلی های مناسب برای پیاده رو کافی شاپ و رستوران ها

میز و صندلی که میخواهید در پیاده رو برای نشیمن مشتریان قرار دهید هم لازم است علاوه بر شیک و زیبا بودن ، در برابر نور خورشید و برف و باران دوام خوبی داشته باشند .
همچنین ضروری است که مورد تایید شهرداری بوده و مطابق با سلیقه شهرسازی هم باشند . از این رو ما چند مدل از میز و صندلی های مناسب برای پیاده رو فست فود و … در زیر خدمتتون معرفی میکنیم :

5/5 - (20 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *